ШВАЧКА

 

Кому не хочется мати красивий вигляд, бути модним та елегантним? Це завдання може виришити професійна швачка. Тільки їм, «феям голок», ми зобов’язані своїми улюбленими штанами, розкішними платтями, елегантними блузами і… список цей може бути безкінечним. Різнокольоровий та  багатий світ, в якому живе та  править швачка — це різноманітні тканини, шкіра, нитки, лекала, волани і рюшки. Зібравши воєдино всі ці елементи, швачка зробить нам розкішне, або, напроти, екстравагантне вбрання. Тільки вона сідає за   швейну машинку і на світ з’являється красивий і практичний одяг, без котрого неможливо уявити наше життя.

 

 ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

             Професія електрогазозварника відноситься до типу  «людина - техніка» і пов’язана з виробництвом і обробкою металу. Праця електрогазозварника належить до класу перетворюючих професій ручної праці і здійснюється переважно на відкритому повітрі в умовах перепадів температури і вологості.

 

 Електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну , кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, у тому числі обладнаних телевізійними, фотоелектронними та іншими пристроями.

Професія затребувана на будівництві , при зведенні і реконструкції будинків, на фабриках, заводах, в авторемонтних майстернях і  на станціях технічного обслуговування, а також в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РОБІТНИК З КОМПЛЕКСНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ  БУДИНКІВ

    Майже неможливо визначити сферу діяльності, в якій робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків не знайде собі застосування. Чим більша і складніша споруда, яку він обслуговує, тим частіше виникає  потреба у профілактиці та невеликих ремонтних роботах, адже ніякий матеріал  не є вічним.

        Тому майстер, який володіє сучасними знаннями і вміннями з обслуговування будинків, завжди знайде собі роботу – чи в установах, чи в маєтках заможних людей, чи буде обслуговувати товариства співвласників багатоквартирних будинків, чи надаватиме послуги з побутового ремонту. Він може стати навіть приватним підприємцем та надавати  бажаючим весь спектр відповідальних послуг.

       Робітник з комплексного обслуговування будинків здійснює технічне обслуговування і ремонт будинків і споруд домоволодіння з виконанням усіх видів ремонтно - будівельних робіт, а також прибирання  і санітарне утримання будинків та прилеглих територій. Усуває пошкодження, несправності, виконує інші роботи за заявками населення.

       Потреба на ринку праці досить висока, попит на фахівців росте.

 

 

 

 

 

 СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ, ТЕСЛЯР

займається обробкою деревини, виготовленням виробів, при необхідності - монтажем на будівельних об’єктах. Столяр виготовляє меблі, бере участь у будівництві: виготовленні і монтажі перегородок, врізанні замків, облицюванні стін дерев’яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів і ін. Професія  столяра , тесляра одна з найстаріших в будівництві. В стародавні часи  майстри по дереву лише топором виробляли унікальні вироби  на сьогоднішній день застосовуються найновіші сучасні технології. Руки досвідченого  майстра  приносять в кожен дім тепло, насолоду, затишок.

 

 

 

 

  

 

ШТУКАТУР,

ЛИЦЮВАЛЬНИК - ПЛИТОЧНИК, МАЛЯР

Вишукані фасади та інтер’єри будинків, облицьовані плитками та оздоблені різнокольоровими візерунками, є витворами майстерності штукатура, лицювальника-плиточника, маляра.

Професія штукатур, лицювальник -плиточник, маляр затребувана в будівництві, при зведені і реконструкції будинків, а також в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів.

 

 

 

 

 

 

МОНТАЖНИК САНІТАРНО - ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ТА УСТАТКУВАННЯ. ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

      Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалювання - всі ці комунікації та їхнє безперебійне функціонування залежать від професійності сантехніка. Сантехнічні роботи - важливий етап у будівництві, адже від їхньої якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Сантехніки не лише проводять монтажні і установлювальні роботи нового сантехнічного устаткування. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а також заміна старого устаткування на нове
    Сантехнік виконує монтаж і ремонт систем опалення, водопостачання, каналізації та газопостачання. Встановлює та приєднує до трубопроводів різне сантехнічне устаткування - умивальники, мийки, раковини, ванни, унітази. Сантехнік також комплектує матеріали та вироби для налагодження санітарно-технічних систем і складає монтажні схеми

   

 

 

   

КУХАР, КОНДИТЕР

Праця кухаря, кондитера дуже потрібна і цікава. Із звичайних продуктів, маючи фантазію та смак, кухар створює справжні шедеври кулінарної майстерності. Наші учні навчаються виготовляти різні види кексів, рулетів, вищих сортів печива, складні торти і тістечка із складним багатобарвним візерунком. Оздоблюють торти із шоколадом, кремом. Учні знають асортимент виготовлених виробів, види сировини, яка використовується для приготування кондитерських виробів, рецептури і режими приготування, способи оздоблення, технологічний процес; рецептури і способи приготування всіх видів тіста, рецептури приготування кремів, сиропів і інших оздоблювальних напівфабрикатів, способи художнього оздоблення.

Після закінчення курсу навчання випускники училища отримують диплом кваліфікованого робітника. Випускники нашого навчального закладу працюють в їдальнях, кафе, барах, ресторанах, кулінарних цехах. Більшість вже під час практики знаходять місце роботи.

У нас Вас навчать:

·         - готувати різні види тіста, кремів, начинок;

·         - оздоблювати кондитерські вироби;

·         - розробляти і розширювати власні рецепти;

·         - виховувати смак – основу кондитерського мистецтва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КУХАР

Кухар — одна з найдавніших і вічно сучасна професія. Люди впродовж  всього свого життя три рази на добу віддають себе у владу представників однієї з самих стародавніх професій на землі — кулінарної. Добрий кухар цінується у всі часи і у всіх народів.

Про кухарів, їх мистецтво складають прислів’я і приказки, розповідають легенди. Кухар – це в першу чергу творець. Творець  прекрасного, смачного, привабливого.

Кухар – це винахідник, який все життя перебуває в пошуку для того щоб творити. Послуги харчування одночасно є найважливішою складовою потребою будь – якої людини.

Кухар розрізняє всі відтінки смаку і запахів, володіє  особливою рухливістю рук і пальців.  На стіл страву кухар  подає красиво, тому кожний кухар — трохи художник. Готове блюдо — завжди унікальний, неповторний натюрморт.

У нас Вас навчать:

- поєднувати традиційну і сучасну, святкову і повсякденну кухню;

- готувати різноманітні страви з риби, м'яса, овочів;

·         - подавати кулінарні вироби в бенкетному виконанні;

·         - розробляти і розширювати власні рецепти, виховувати смак – основу кулінарного    

  мистецтва; отримувати насолоду від приготування та оформлення страв. 

 

 

  ПРОДАВЕЦЬ ПРОДОВЛЬЧИХ ТОВАРІВ, КОНТРОЛЕР -КАСИР

 

Сучасний працівник торгівлі - це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається творчим підходом до вирішення всіх питань, пов'язаних з торгівлею. Щоденно тисячі людей прямують в торгівельні зали, щоб придбати необхідні товари. Продавець є посередником між підприємствами і споживачами товарів. Кваліфікована, вміла праця продавця дарує людям радість, приносить задоволення йому самому.

В період розвитку торгового бізнесу питання професійної підготовки працівників торгівлі набувають особливої актуальності.

Саме в нашому ліцеї для здобуття цієї професії створена належна матеріальна база. За час навчання учні здобувають глибокі теоретичні знання та практичні навички у магазині-майстерні. У магазині-майстерні учні вивчають організацію продажу продовольчих товарів, технологію продажу окремих видів товару, набувають навичок культури обслуговування покупців сучасними методами на новітньому торговельному обладнанні

Уроки теоретичного навчання допомагають майбутнім продавцям легше засвоїти практичні питання, що стосуються технології продажу продовольчих товарів.  

Набуті теоретичні знання учні закріплюють на уроках виробничого навчання в магазині-майстерні

Свої знання, уміння та навички учні закріплюють під час проходження виробничої практики на базових торговельних підприємствах міста